top of page

רעיונות. מחשבות.

טיפים. הדרכות.

Image by uve sanchez

 אוצרות של אדריכלים

Image by Andrew Buchanan

מתחת לבלטה. 

  • Facebook
  • White Pinterest Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon

דחיק-סליק*

סטופ כדור הארץ – מגפה גלובלית ומה הקשר לסקצ'אפ


דחיק-סליק עושה סקצ'אפ | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין

*אני בת 10, עם אבא שלי, משוטטת בחנות ספרים - הבילוי המועדף עליו באותה תקופה. ופתאום – אור בעיניו, התלהבות. הוא שולף ספר חום, ריבועי מן המדף. מתרגש. ד"ר דוליטל – הגרסה של ילדותו, עם האיורים המקוריים והמילים של פעם. על מדמנה אשר בגיא השלוליות שמעתם? כבר באותו היום ידעתי מיהו ד"ר דוליטל, וציפיתי במתח לדעת כיצד יברח מן המלך הרודף אחריו. כעבור עוד כמה פרקים גיליתי גם את דחיק-סליק, החיה הביישנית בעלת שני הראשים והשם הבלתי ניתן להגייה, שהסכימה לחזור עם הרופא לאנגליה. קראתי לא מזמן שבתרגום אחר הוא נקרא דחופמשוך, תרגום מ pushmi-pullyu באנגלית. אבל בשבילי הוא ישאר לנצח דחיק-סליק. (איור מקורי של הסופר, יו לופטינג)


אז עכשיו, אחרי שהכל ברור, אפשר להתחיל:


יש לי שני כובעים.

המסקנה המתבקשת היא כמובן, שיש לי שני ראשים. אולי אפילו שלושה- אחד בלי כובע. הראש שחובש כובע אדריכלי, והראש בכובע המורה, מתחלקים באחריות ובזמן שליטה. לפעמים, כשראש אחד עובד, השני ישן. או מנמנם. ולפעמים הוא נדחף, מבלבל במח (השני), מתייחס לדברים מנקודת ראותו. אבל עכשיו כל העולם כאילו לחץ חזק על הברקס. מחכה לעתיד, מתעכב, מרחרח מה עוד צפוי. והראשים? הם כורכים צוואריהם זה בזה וחושבים יחד. בהתחלה, בלית ברירה, הראש בכובע המורה עבד ללא לאות, זום ומערכי שיעור, רשימות תלמידים ועדכונים בווטסאפ. ואז הוא התעייף. מזל שהגיע החופש. אז הוא השעין עצמו על לחי חברו, זה עם הכובע האדריכלי, והם נחו. שניהם נתנו לגוף לעבוד על אוטומט: ארוחות, ילדים, קצת עזרה במשק החקלאי של המשפחה, פה ושם קשר עם לקוחות. ממילא גם הלקוחות לקחו צעד אחורה לאור המצב. היום כבר שמתי להם, לראשים, שעון מעורר. ושניהם פקחו עיניים נדהמות, גדולות כצלחות, ותהו איך כבר חלפו להם כמעט 4 שבועות והם לא שמו לב. ותהו, איך אפשר לחזור ליצרנות, ליצירתיות במצב הזה. אז עניתי להם: יאללה –

סקצ' – אפ!

סקצ'אפ? כן. בדיוק כך – SketchUp – תוכנה ליצירת מודלים תלת מימדיים. ויש לי שתי בשורות – אחת לכל ראש:

הבשורה הטובה היא שגם אתם יכולים.

הבשורה היותר טובה – שאני מציעה לכם עזרה חינמית בחול המועד. או טיפונת אחרי.**(ראו עדכון בסוף הפוסט) אבל רגע, דחיקסליק - דחיקסליק כמו שאומרים.


שיעור skechup במתנה | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
!סקצ'אפ, נעים מאוד

סקצ'אפ היא תוכנה חינמית (יש גם גרסת PRO בתשלום) ידידותית למשתמש. משמחת. לא למקצוענים בלבד. אדריכלים שאינם משרטטים בתוכנות שבהן מוטמע התלת מימד בשרטוט עצמו (ועל זה בפוסט נפרד בעתיד), משתמשים בה ליצירת הדמיות מתוך תכניות בדו מימד. משתמשים בה כדי לתת ללקוח הבנה של המבנה לפני שהוא גמור. לפני שאפילו התחילו לבנות. משתמשים בה כדי לבדוק בעצמם השלכות של אלטרנטיבות תכנוניות על החוויה ועל התחושה בחלל.

סקצ'אפ מדלים תלת מימדיים | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
סקצ'אפ סופגת מודלים בכל קנה מידה - מתכנון אורבני של עשרות ק"מ ועד פריט קטנטן בגודל סנטימטרים ספורים ואף פחות

ומי שאינו אדריכל? מי שאינו אדריכל יהנה לשחק, להתנסות, לתכנן פרויקטים – זה לא חייב להיות בניין 5 קומות – אפשר להשתמש בסקצ'אפ לאינספור רעיונות – עיצוב מחדש של חלל בבית, תכנון רהיט או אפילו בכדי להמציא פריט קטן שניתן להדפיס במדפסת תלת מימד – היום המדפסות האלו הופכות יותר ויותר נפוצות ונגישות, וסקצ'אפ היא אחת התוכנות המאפשרות יצירת קבצים שמדפסת כזו יודעת לקרוא.

שיעור סקצ'אפ במתנה | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
ארבע מברשות שיניים חשמליות - לא מצאתי להן מיכל מתאים. אז תכננתי בסקצ'אפ - והדפסתי. סוג של קסם

אז החלטתי ברוח הזים-ZOOM שבאויר, הערבות ההדדית והקלחת שכולנו כרגע נמצאים בה ומקווים לצאת ממנה במהרה, להזמין אתכם לשיעור סקצ'אפ במתנה. לשלב את שני הראשים שלי – האדריכלי והמורה – ליצירה אחת משותפת. השיעור יהיה למתחילים, אפילו כאלו שמעולם לא פתחו סקצ'אפ ולא התנסו בתוכנות תלת מימד.

השיעור מתאים מגיל תיכון ועד בכלל, לאנשים שיש להם לפחות טיפונת גישה למחשבים. שיודעים לעבוד לפחות בתוכנות אופיס או דומות להן.

המטרה היא שלאחר השיעור הזה תוכלו להתקדם בעצמכם ואולי בהמשך אערוך גם שיעור נוסף - חלק 2. מעונינים? מעונינות?

צרו קשר כאן והרשמו. מספר המקומות מוגבל כדי שאוכל לתת מענה מיטבי למשתתפים. תקבלו ממני מייל עם כל ההסבר אודות התקנת התוכנה והשתתפות בשיעור. הדרכה נוספת תערך ביום חמישי 30.4.2020 בשעה 20:30, אצלכם בזום.

התאריך לא מתאים לכם, או, ישמור האל, חלף כבר? צרו קשר באותו לינק וננסה למצוא מועד נוסף. רגע – מה אדריכלי בפוסט הזה אתם שואלים, מאוכזבים? אם זו הרגשתכם - מוזמנים לקרוא פוסטים קודמים, מן השורה, שאינם נגועים במגפה ושעוסקים באדריכלות הארד קור.

למשל - מרי פופינס - או - מה יש לאדריכלית בתיק? על תהליך העבודה האדריכלי

או למשל


אני דחיק-סליק | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
זה הספר ההוא שאבי קנה לי כשהייתי בת 10. לא מזמן קראתי בו לילדי שלי

מאחלת לכולכם חג שמח, בריאות, ושתצליחו לקחת מהתקופה המשונה הזו משהו טוב לאחר-כך. אולי לקרוא ספרים בטעם של פעם בפינה הכי אהובה עליכם בבית?

אולי לבנות משהו נפלא בסקצ'אפ?

מכירים מישהו שיכול להנות מהדרכה כזו? שתפו איתו את הפוסט והזמינו אותו!


**השיעור הראשון כבר התקיים והיה מעולה. זה לא אומר שאבוד לכם - הוספתי תאריך חדש - 30.4.2020 ב20:30 - הרשמו להדרכה עכשיו!


***מעדכנת - אמנם מתחזל"שים והחיים חוזרים לסוג של שיגרה, אבל אם אתם בעניין - מזמינה אתכם לפוסט שהוא מדריך לבניית מודל בסיסי של הבית שלכם - לצורך תכנון הצללה נאותה. ויש שם סרטון המסביר שלב שלב את הצצעדים הראשונים בסקצ'אפ. אני חושבת שזו יכולה להיות יופי של התחלה בתוכנה גם למי שלא צריך צל כרגע...

480 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page