רעיונות. מחשבות.

טיפים. הדרכות.

Image by uve sanchez

 אוצרות של אדריכלים

Image by Andrew Buchanan

מתחת לבלטה. 

  • Facebook
  • White Pinterest Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon

קרן אורן מבריאת הבתים קופצת לביקור ומחלקת טיפים מעולמה המקצועי

טיפי - מדור חדש ומשמח

טיפים של אנשי מקצוע | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין

אדריכלות היא תחום תמנוני, שהעבודה בו שולחת זרועות להמוני תחומים והיבטים, ונוגעת בעשרות אנשי מקצוע - מעצבים, נגריות, מהנדסים לסוגיהם, קבלנים, ספקיות מוצרים, נשות שיווק, אנשי מכירה, גגנים, גנניות, זגגים ויועצות.

החלטתי לנצל את קשרי המקצועיים ואת סקרנותי האישית, ולארח פה מתחת לבלטה קולגות ואנשי מקצוע שאני פוגשת במהלך העבודה, שיספרו על עצמם ועל העבודה, ויתנו לנו טיפים משלהם.


אז בבקשה - קבלו את הטיפי הראשון:


והפעם אני נרגשת לארח לסיפתח את האחת והיחידה, מבריאת הבתים, הלו היא קרן אורן האהובה.

קרן היא החברה הטלפונית שלי. אני אוהבת להתיעץ איתה בעניני צבע, אביזרים ואווירה. יש לה את זה, ובמעין קלילות וטבעיות כזו, שיוצרת תמיד הרגשת בית במקום בו היא נוגעת.

בבתים שקרן מעצבת, ההרגשה שלי היא שמותר לעשות שינויים, להזיז - הבחירות העדינות והטבעיות שהיא בוחרת נותנות כאילו אישור בעצם קיומן לעשות לפעמים סיבוב בבית, כאילו הן חלק מהדיירם ולא פריט עיצובי מדוקדק ומדויק שיש לו רק מקום אחד ואם לא הכל יהרס...

את קרן אני מכירה אולי שנה, אבל מרגישה כאילו כבר הרבה יותר. בנדיבותה, בשיחותנו הנעימות, בשיתוף בידע ובזוית הראיה, אני מרגישה שמצאתי חברה.

החיבור שלה לחומרים טבעיים, לאור, ליצירה- מדבר אלי מאוד, ובעיני, אין כמו קרן לפוסט ט"ו בשבט משמח עם המון טיפים הנוגעים בהכנסת הטבע הביתה.

מפנה את הבמה - קרן, בבקשה:


אז הנה, נא להכיר -

קרן אורן – עיצוב פנים מבריא. מושב מולדת.


 קרן אורן מבריאה בתים | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
זו קרן. צילום - ינאי מנחם

- מי אני מה אני עושה. איך התגלגלתי לזה

אני קרן אורן מבריאה בתים, מעצבת סביבות חיים תומכות תהליכי שינוי.

את ההכשרה שלי התחלתי בלימודי אדריכלות בויצ"ו בחיפה. זה לא שבדיוק רציתי להיות אדריכלית כמו שרציתי את ההשכלה המאוד רחבה שהאדריכלות מאפשרת. לא סתם היא נקראת אם כל האומנוית.

סיימתי את הלימודים ב2007 והקמתי סטודיו יחד עם שרון רותם שהיא אדריכלית מוכשרת וחברה ללמודים. עסקנו בעיקר בבנייה פרטית ואהבתי את זה מאוד.

לפני 6 שנים, אחרי שנולדה הבת שלי, הרגשתי שאני צריכה שינוי. עזבתי את הסטודיו והקמתי את העסק העצמאי שלי. היום אני מתרכזת בעיצוב פנים ובהום סטיילינג. אני מרגישה שקפצתי לסוף התהליך, כשהבית כבר בנוי וצריך להלביש אותו ולהכניס אליו תוכן אישי. ההכשרה והניסיון שלי בכל שלבי הבנייה עוזרים לי מאוד לתת פתרונות מקצועיים בשטח באופן רחב וזה חשוב לי.

אני מרגישה גם שהעסק שלי נתן קפיצה מאז שפתחתי את הבלוג שלי "מבריאה בתים", יש לי הזדמנות להציג את הרעיונות שלי לעולם, לכתוב על החלק האישי והמקצועי ולהתחבר לאנשים בעוד דרך.


- מה הדבר האהוב עלי ביותר בעבודה

אני מאוד אוהבת לפגוש אנשים, לשמוע את הסיפורים שלהם, את הזכרונות והחלומות. יש לי שיחות נהדרות עם אנשים ואני מתרגשת בכל פעם מחדש כשבוחרים לשתף אותי בחלקים האינטימיים של החיים. בית הוא מקום רגשי ואני נותנת הרבה מקום לחלק הזה.


- טעות מפתיעה שנתקלתי בה מצד הלקוח, והאם יש דרך למנוע או לפתור אותה

אני רוצה לכתוב על טעות מאוד נפוצה אצל לקוחות ובכלל בעיצוב והלבשת הבית, והיא להשאיר את הקירות ריקים. בהמון בתים שאני מגיעה אליהם אין כלום על הקירות, לא תמונות משפחתיות, לא אמנות ולא דקורציה. וזה חבל, כי הקירות הם שטח מצוין לביטוי עצמי.

הגעתי למסקנה שהרבה מזה נובע מפחד: מה יקרה אם אתחרט וארצה להוציא את המסמר ואז ישאר לי חור מכוער על הקיר. אז גם לסוגייה הזו יש לי טיפ, להכין בבית ערכה לסתימת חורים:

כדאי להכין מראש, קופסה של ליטר מצבע הקירות של הבית, קופסה של שפכטל מוכן לעבודה, (יש כזה לחברות הצביעים הגדולות נירלט וטמבור) שפכטל (מרית) ונייר שיוף.

וככה אפשר לסתום את החור במעט שפכטל, אחרי שמתייבש לשייף ולצבוע בגוון הקיר. זהו, הבעיה נפתרה.

לכו תתלו דברים יפים על הקירות, תודו לי אחר כך.


- הטיפי שלי

שילוב חומרים מן הטבע בבית | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
צילום - ינאי מנחם

שילוב של חומרים טבעיים בעיצוב הבית עושה תחושה טובה, למדתי את זה משנים של ניסיון. תוסיפו לחדר וילונות פשתן, שטיח צמר, אהיל במבוק וכמה עציצים ירוקים והוא מיד ירגיש רגוע ונעים. עיין ערך טרנד הבוהו שיק ששוטף את העולם.

הטיפ שלי הוא להשתמש בבית בחומרי טבע שאפשר לצאת החוצה ולאסוף, בחורשה שבקצה הרחוב או בפארק. ענפים, אצטרובלים, בלוטים, זרעים פרחים וקוצים. אנחנו מוקפים בחומרים זמינים שלא עולים שקל ועם קצת עבודה יצירתיות יכולים להפוך את הבית שלנו למיוחד ואישי.

מה למשל אפשר לעשות?

אפש לקטוף ענפים טריים ישר מהעץ להכין מהם שרשרת ולתלות על הקיר, להחליף כשמתיבש, או לגלות שעלים יבשים מקסימים על הקיר.

(כמו למשל בתמונה הזו - שרשרת ענפים תלוייה על קיר כחול מעל המיטה.)

 גם איצטרובלים יכולים להיות יהלום | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
צילום - הגר דופלט

אפשר לאסוף אצטרובלים ולהניח בקערה או סלסלה על השולחן. את אלה צבעתי בשכבה דקה של צבע כדי להוסיף עוד עומק.


תוספת חומרים מהטבע לעיצוב הבית | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
צילום - קרן אורן

אפשר לאסוף ענפים עם צורות יפות, לצבוע אותם כדי לקבל אפקט דרמטי או להשאיר טבעי ולהניח בסל ענק על הרצפה או בצנצנת על מדף.

צילומים - הגר דולפט, קרן אורן


ענפים יכולים למצוא את עצמם תלויים במרכז הקיר בסלון, או כמתלה לתכשיטים בחדר השינה. ענפים קטנים יכולים להפוך למנדלה דמויית שמש, שתיתן מימד נוסף לקיר תמונות.


פרוסות עץ טבעי כפריט עיצובי | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין
צילום - הגר דולפט

אפשר לקחת פרוסות עץ טבעי ולתלות אותן על הקיר כטוויסט על קיר הצלחות המצויירות הקלסי.


מנדלות בעיצוב הבית | סטודיו85 | אדריכלית שירי מוטס לוין